آخرین اخبار

۱۳۹۶/۶/۱[ امنیت اطلاعات ]
امنیت مراکز پزشکی: راه های مقابله با حملات سایبری هدفمند

طبق بررسی های امنیتی در آینده ی نه چندان دور به احتمال زیاد کمپانی های ارائه دهنده ی خدمات بهداشتی و پزشکی اهداف اصلی مجرمان می شوند و اکثر آن ها از حملات متعدد رنج خواهند برد. تفاوت اصلی مورد حمله واقع شدن کسب و کارها با مراکز پزشکی در این است که آن چه که در بیمارستان ها مورد هدف قرار می گیرد جان انسان ها است و این موضوع به هیچ وجه شوخی بردار نخواهد بود.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۳۱[ امنیت اطلاعات ]
پیغام امنیتی Not-a-Virus بر روی سیستم بیانگر چه چیزی است؟

گاهی اوقات اینترنت سکیوریتی کسپرسکی یک پنجره با حاشیه ی زرد رنگ پاپ آپ می کند و به کاربرپیغام  “not-a-virus”را اطلاع می دهد که به این معنا است که هیچ ویروسی در کامپیوتر شناسایی نشد.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۳۰[ امنیت اطلاعات ]
USB درایو رمزنگاری شده ی شما تا چه اندازه امن است؟

در حال حاضر تولید کنندگان درایوهای USB، استاندارد امن FIPS 140 را دنبال می کنند که این استاندارد توسط NIST ( موسسه ی ملی استاندارد و فناوری) برای انواع ماژول ها هم نرم افزاری و هم سخت افزاری توسعه داده شده است. صدور گواهینامه برای USB ها شامل یک اعتبار سنجی رمزنگاری و پروسه ی امنیتی است.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۹[ امنیت اطلاعات ]
افزایش حملات بدافزارها با به کارگیری اکسپلویت ها

تهدیدات بدافزارها امروزه به سطح بسیار خطرناکی رسیده اند و طبق گزارش های مختلف از رسانه های امنیتی این تهدیدات رشد صعودی پیدا کرده اند و توقف آن ها کاری غیر ممکن شده است.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۸[ امنیت اطلاعات ]
حمله تروجان های تاکسی به دستگاه های هوشمند

کار مهم باید به جایی مهم بروید. بدیهی است که شما در این زمان برنامه ی محبوبتان را برای رزرو تاکسی از تلفن هوشمند خود راه اندازی می کنید  اما این بار شما چیز دیگری را مشاهده می کنید، اپلیکیشن از شما درخواست وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری را می کند.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۵[ امنیت اطلاعات ]
چگونه امنیت خود را در فضای مجازی تضمین کنیم؟

حال که اینترنت به ابزاری تبدیل شده است که غیر ممکن است روزانه با آن سر و کار نداشته باشیم، همان اندازه که می تواند برای ما والدین و کودکانمان سودمند باشد، می تواند خطرآفرین باشد و ما را در دام مجرمان بیاندازد.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۴[ امنیت اطلاعات ]
حمله به امنیت سازمانی: آیا سرویس های مایکروسافت امن هستند؟

پیشرفت امروزه ی هکرها ناشی از اکسپلویت هایی است که در گذشته از نرم افزارهای رسمی و قانونی داشته اند. گزارش های متعددی که در کنفرانس امنیتی Black Hat 2017 ارائه شد نشان می دهد که راهکارهای سازمانی مایکروسافت می تواند به راحتی در دست مجرمان قرار گیرد و از آن جهت منافع خود استفاده شود.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۳[ امنیت اطلاعات ]
کشف بیش از یک هزار برنامه ی جاسوسی در گوگل پلی

آیا شما هم جزء کسانی هستید که به گوگل پلی به عنوان یک فروشگاه امن اعتماد می کنید؟ اگر تصور شما بر این است که در زمان دانلود برنامه ها همه چیز به خوبی پیش می رود و امنیت شما برقرار است، بهتر است کمی بیشتر احتیاط کنید.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۲۲[ امنیت اطلاعات ]
امنیت سایبری نیازمند مشارکتی قوی است

در جهان سایبری، مشارکت و همکاری حرف اول را می زند. کمپانی های مشارکتی امنیت سایبری، داده های امنیتی را بین خود به اشتراک می گذارند و برای ایجاد راهکارهای امنیتی که در نهایت می تواند به محافظت بیشتر کاربران منجر شود، با یکدیگر همکاری می کنند.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۵/۱۸[ امنیت اطلاعات ]
عصر جدید در تروجان های موبایل بانک: نفوذ بدافزار Svpeng به دستگاه‌های اندرویدی

در اواسط ماه ژوئیه ی 2017، ما یک نمونه ی اصلاح شده از تروجان های بانکی تلفن های همراه را با عنوان Trojan-Banker.AndroidOS.Svpeng.ae یافتیم. در این گونه ی اصلاح شده مجرمان سایبری قابلیت های جدیدی را اضافه کرده اند.

جزئیات خبر