• صفحه نخست
  • اخبار
  • انعطاف‌پذیری، الزامی‌ترین مؤلفه برای شرکت‌های کوچک و متوسط

انعطاف‌پذیری، الزامی‌ترین مؤلفه برای شرکت‌های کوچک و متوسط

۱۳۹۸/۱/۲۰امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ شرکت‌های کوچک و بزرگ (SMBs) برای اتخاذ یک استراتژیِ درست امنیت سایبری به چه چیزی نیاز دارند؟ ظاهراً الزامی‌ترین مؤلفه (البته بعد از قابل‌اطمینان بودن) انعطاف‌پذیری است. هر کسی در محیطی تغییرناپذیر می‌تواند از زیرساخت‌های سازمانی حفاظت کند؛ اما شرکت‌های کوچک و متوسط برای بقا می‌بایست چابک و سیال باشند و در کنار آن، راه‌حل‌های امنیتیِ ابری‌شان نیز می‌بایست به همان اندازه انعطاف‌پذیر باشد.

نخست اینکه، بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط به کارمندان خود اجازه‌ی دورکاری می‌دهند. پژوهش بازاریابی‌مان تحت عنوان «رشد ایمن شرکت‌ها: اتخاذ رایانش ابری در مقابل نگرانی‌های امنیتی» اینطور نشان می‌دهد که 40 درصد شرکت‌های کوچ و متوسط مرتباً به کارمندان خود اجازه‌ی دورکاری می‌دهند- نه تنها از خانه بلکه از مکان‌های عمومی مانند کافی‌شاپ‌ یا پارک. به لحاظ تجاری، این کار از هزینه‌های سازمانی کم می‌کند و رضایت کارمند نیز بیشتر خواهد بود... حتی میزان کارایی او نیز ارتقا خواهد یافت. اما اگر به این ماجرا از دید امنیت سایبری نگاه کنیم می‌بینیم خطر بزرگی در کمین است.

مشکل دیگر -که البته برای شرکت‌های کوچک مشکلی قدیمی است- نبودِ حضور یک متخصص داخل‌سازمانیِ آی‌تی می‌باشد. تنها جایگزین، یک راه‌حل امنیتی ابری و انعطاف‌پذیر است که می‌تواند از راه دور توسط متخصص آی‌تی مدیریت شود.

راه‌حل

همانطور که ممکن است شکتان برده باشد، این راه‌حل در دست ماست. نامش Kaspersky Endpoint Security Cloud است؛ راه‌حل  B2B (که گذر زمان، اعتبارش را ثابت کرده است) می‌تواند براحتی از راه دور به کار گرفته‌شده و نیز مدیریت گردد. اکنون تنها اقدام به بروزرسانیِ آن کردیم و لایه‌ی دیگری از انعطاف‌پذیری بدان اضافه نمودیم.

در حقیقت دو محصول خدمتتان معرفی می‌کنیم: The classic Kaspersky Endpoint Security Cloud مناسب هر شرکت کوچم و متوسط و Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus نیز مجموعه‌ای از قابلیت‌های مدیریتی را -که شامل فناوری‌های مدیریت رمزگذاری و مدیریت پچ می‌شود- اضافه می‌کند.

رمزگذاری خصوصاً برای شرکت‌هایی اهمیت دارد که کارمندانشان دورکارند. بیرون از محل کار این احتمال وجود دارد که دستگاه گم شود. صحبت از گوشی‌های موبایل شد این نکته را هم بگوییم که هر لایسنس برای کامپیوتر شخصی اکنون همچنین به طور رایگان دو دستگاه موبایل را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

امید داریم این قابلیت‌های جدید، این راه‌حل به روز شده‌ را برای ارائه‌دهندگان سرویس‌های مدیریتی (MSPs) و شرکت‌هایی که ادارات مخالف دارند کارامد کند.

 

منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکای، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.