چه بر سر آنتی‌ویروسِ رایگان کسپرسکی آمد؟

۱۳۹۸/۷/۱۶امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ این سوالیست که اخیراً به کرّات بدان پاسخ داده‌ایم؛ از همین رو تصمیم گرفتیم در پستی مجزا بدان مبسوط بپردازیم. وقتی یک کاربر تلاش می‌کند آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی[1] را دانلود کند به این مسئله پی می‌برد که به جای آن، سکیوریتی کلودِ رایگان کسپرسکی[2] را دانلود کرده است. در ادامه همراهی‌مان کنید تا در این خصوص خدمتتان توضیحاتی ارائه دهیم.

سال 2017، آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی را که راه‌حلی است با حفاظت اولیه معرفی کردیم تا هیچ کسی در مقابل تهدیدهای سایبری آسیب‌پذیر نباشد. در حقیقت اساسِ آن را همان موتوری که در محصولات امنیتی پریمیوم خود استفاده می‌کنیم تشکیل می‌دهد. این موتور هر ساله از سوی لابراتوارهای مستقلِ مهم جوایز زیادی دریافت می‌کند. این آنتی‌ویروس واقعاً رایگان بود- نه پرداختی لازم بود نه خبری از آگهی‌های تبلیغاتی طرف‌سوم و خوب جای تعجبی هم نیست که تا این حد محبوب شود.

اما هر محصولی باید به اقتضای نیازهای کاربرانش پیشرفت کرده و به تکامل برسد. خصوصاً نیازهای کاربران ما که مدام در حال تغییر است و راه‌حل رایگانمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این سیر تکاملی، دیگر تنها کارکرد یک آنتی‌ویروس را نداشت- پس دیگر آن را آنتی‌ویروس صدا نزدیم. اکنون بیایید نگاهی سریع داشته باشیم که اینکه چطور سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی به چیزی فراتر از آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی تبدیل شد.

فرق بین آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی و سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی چیست؟

اول از همه اینکه برخلاف آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی، این نسخه‌ی رایگانِ سکیوریتی کلود کسپرسکی نه تنها برای ویندوز وجود دارد که همچنین برای سایر پلت‌فرم‌ها نیز موجود بوده و دستگاه‌های موبایل هر دو سیستم‌عامل اندروید و آی او‌اس را تحت پوشش حفاظتی خود قرار می‌دهد.

دوم اینکه، برخلاف راه‌حل آنتی‌ویروس رایگان ما به موتور ضدفیشینگ و حفاظت اولیه در مقابل بدافزار محدود بود، سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی را می‌توان راه‌حل چندپلت‌فرمه‌ای دانست که به طور قابل‌ملاحظه‌ای پیشرفته‌تر است؛ زیرا طیف وسیعی از قابلیت‌ها را در برگرفته و قادر است پوشش حفاظتی را که ارائه می‌دهد با سبک زندگی شما سازگار کند.

درست مانند نسخه‌ی پولی آن، سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی از سایر راه‌حل‌های امنیتی حسابش سواست زیرا برای مثال به شما کمک می‌کند تا چک کنید ببینید آیا سرویسی که از آن استفاده می‌کنید داده‌های اکانت شما را نشت داده است یا نه. همچنین توصیه‌هایی را که با نیازهای شما مرتبط است در اختیارتان قرار می‌دهد؛ خصوصاً چون مربوط به خدماتی می‌شوند که در واقع شما از آن‌ها استفاده می‌کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا با مدیریت کلمه‌ی عبور کسپرسکی[3] رمزعبورهای خود را امن و قوی نگه دارید. سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی بعلاوه با یک راه‌حل، ترافیک شما را نیز تحت پوشش حفاظتی خود قرار می‌دهد. وقتی روی اندروید قرار گیرد به کاربران کمک می‌کند تا مجوزهای اپ را مدیریت نموده و اپ‌هایی را که از آن‌ها استفاده نمی‌کنند پاک نمایند. نسخه‌ی پولی حتی سناریوهای سازگارتری نیز دارد اما ایده‌ی اصلی یکسان است.

اما اگر از قبل کاربر رایگان کسپرسکی بوده باشم چه؟

هیچ جای نگرانی نیست، آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی شما کارش را بخوبی انجام خواهد داد. نیازی نیست راه‌حل امنیتی خود را تغییر داده و استفاده از سکیوریتی کلود رایگان کسپرسکی را شروع کنید- هرچند قویاً آن را توصیه می‌کنیم. این لایسنس به طور خودکار تمدید می‌شود. شما می‌توانید مسیر را طوری ادامه دهید که گویی هیچ تغییری اِعمال نشده است.

کاربران ما به شدت برای ما مهم هستند و به همین خاطر نیز هست که آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی را نخواهیم بست و مجبورتان نخواهیم کرد به راه‌حل جدیدترمان کوچ کنید. با این حال، اگر از پیش از آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی استفاده می‌کرده‌اید، توصیه‌ی ما به شما این است که نسخه‌ی رایگان سکیوریتی کلود کسپرسکی را امتحان کنید که قابلیت‌های بیشتر و قوی‌تری (برای انواع مختلف دستگاه‌ها) در اختیارتان می‌گذارد.

 

[1] Kaspersky Free antivirus

[2]  Kaspersky Security Cloud

[3] Kaspersky Password Manager

 

منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکای، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.