رشد روز افزون راهکارهای شخص ثالث

۱۳۹۷/۱/۲۶امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛در عصر دیجیتال گونه های مختلف کسب و کارها به سمت آنلاین شدن پیش می روند. در حالی که تحولات دیجیتال مزیتی عالی محسوب می شود و باعث ایجاد فرصت های  جدید می گردد اما می تواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد و تنها به منفعت کسب و کارها ختم نشود. مجرمان سایبری نیز از رشد تکنولوژی های جدید برای فعالیت های مخرب خود احساس خشنودی می کنند.

به طور کلی، محصولات و خدمات دیجیتال در امتداد خطوط استاندارد در حال رشد هستند.

 • افراد با استعداد ایده های نوآورانه ای را ایجاد می کنند؛
 • یک محصول کاربر پسند بر اساس این نوآوری ایجاد می شود؛
 • مجرمان سایبری راهی را برای اکسپلویت (بهره برداری) از محصول می یابند؛
 • توسعه دهندگان و سازندگان مجبور به ساختن محصولات ایمن‌تر می شوند؛

برای این مورد یافتن نمونه کار دشواری نیست. نسخه‌های اولیه اپلیکیشن‌های موبایل برای بانکداری آنلاین به سادگی پوسته های مرورگر بودند. نسل‌های بعدی آن‌ها دارای راهکارهای امنیتی منحصر هستند که برای جلوگیری از نشت اطلاعات به کار برده می شوند. در حال حاضر محصولات دیگر نیز همان راه را دنبال می کنند: اپلیکیشن های اجتماعی، ابزارهای تحلیلی و حتی بازی ها بایستی امنیت را معیار اصلی قرار دهند.

در یک دنیای ایده‌آل، مورد سومی که در بالا به آن اشاره کردیم حذف می شود و مورد دوم و چهارم ادغام می شوند. اما این موضوع خود به خود اتفاق نخواهد افتاد بسیاری از توسعه دهندگان هیچ کارشناس امنیت اطلاعاتی را در زمینه‌ی کاری خود ندارند.

توسعه ی مستقل فناوری های غیر اصلی، بیهوده‌ترین کار در زمان های مفید است. اول از همه هزینه‌ای که صرف آن می شود. در ثانی، مانند اختراع دوباره چرخ است. خوشبختانه نیاز نیست که بیش از حد هزینه شود و دوباره چرخ اختراع شود. بیش از دو دهه است که یک کمپانی نه تنها راهکارهای امنیتی مستقل بلکه فناوری‌هایی را که برای محافظت از محصولات و مشتریان وجود دارد و از آن ها در برابر آخرین حملات سایبری محافظت می کند، ایجاد کرده است. همانطور که حدس می‌زدید این کمپانی، لابراتوار کسپرسکی است.

ما تکنولوژی خود را با کیت های توسعه یافته‌ی نرم افزارها و اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری جدید ارائه می دهیم. فناوری های ما هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری با یکدیگر ترکیب شده اند. در اینجا تکنولوژی های اصلی قابل دسترس برای تطبیق ذکر شده اند:

 • آنتی ویروس  SDK کسپرسکی، مجموعه ای از ابزارها است که امکان ادغام موتور آنتی ویروس را فراهم می کند؛
 • آنتی اسپم SDK کسپرسکی، آخرین ابزار برای محافظت از ایمیل مقابل اسپم و فیشینگ ها؛
 • لیست سفید کسپرسکی، اعتبار سنجی داده ها برای تشخیص بین برنامه های اعتماد شده و غیر قابل اعتماد؛
 • امنیت موبایل SDK کسپرسکی، مجموعه ای از ابزارها است که از برنامه های مبتنی بر اندروید و iOS محافظت می کند؛
 • فیلتر وب کسپرسکی، سرویس موتور و ابر برای حفاظت از کاربران مقابل سایت های فیشینگ یا مخرب و محدود کردن دسترسی برای محتوای نامناسب؛
 • تکنولوژی جمع آوری سایت های مخرب و فیشینگ کسپرسکی، این سیستم قادر است در لحظه اطلاعات را توسط سیستم داخلی اش جمع آوری کند و سایت های مخرب و فیشینگ و همین طور ماسک ها و آدرس ها را از هم تطبیق دهد؛
 • آنتی ویروس کسپرسکی برای UEFI که قادر است راه اندازی امن سیستم عامل را تضمین کند، آن را در سطح EFI اجرا کند و روت کیت و بوت کیت‌ها را مورد هدف قرار می دهد؛
 • آنتی بات نت کسپرسکی، اطلاعات مربوط به بات نت آدرس های C&C و سایر تهدیدات را جمع آوری می کند (تشخیص تغییرات ترافیک داده کامپیوتر و زیرساخت با بات نت آدرس‌های C&C شناخته شده به یک تهدید فعال که نیازمند بررسی است).

تکنولوژی های ما توسط صدها شریک در سراسر جهان مورد اعتماد قرار گرفته است.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.