امنیت اطلاعات

۱۳۹۶/۷/۲۹[ امنیت اطلاعات ]
هشدار: آسیب پذیری" KRACK" در وای فای، تمام دستگاه های جهان را در معرض خطر قرار داده است!

بیشتر آسیب پذیری ها در سراسر جهان توسط کاربران نادیده گرفته می شود و حتی اگر میلیون ها کاربر دچار آلودگی شوند، پس از مدتی فراموش خواهند شد و ارزش چندانی نخواهند داشت. اما خبری که امروز به آن پرداخته ایم در مورد آسیب پذیری است که به احتمال زیاد، بزرگی آن از شکافی که در یاهو بوجود آمده بود و میلیاردها کاربر را در سراسر جهان آلوده ساخته بود، عمیق تر است.

 

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۲۴[ امنیت اطلاعات ]
بدافزارها اغلب از طریق وب سایت های غیر اخلاقی گسترش می یابند

خطر نفوذ بدافزار‌ها از طریق ورود به سایت ‌های غیر اخلاقی خیلی بیشتر از اسپم ایمیل‌‌ها، سایت‌ های مخرب و نرم ‌افزارهای جعلی می‌باشد. تقریبا حدود یک‌ چهارم بدافزارها، از طریق ورود به سایت‌‌های غیر اخلاقی گسترش پیدا می‌‌کنند. در واقع بهترین و شایع‌ ترین راه برای شیوع بدافزارها، ورود به سایت‌‌های غیراخلاقی است.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۲۳[ امنیت اطلاعات ]
از سریال جنایی "آقای ربات" چه نتایج امنیتی می توان گرفت؟

در زندگی واقعی، هر شخصی مسئول زندگی خودش است و می تواند برای آن تصمیم بگیرد. اما در زندگی آنلاین و دنیای مجازی همه چیز فرق دارد، عدم آگاهی در این فضا می تواند به کاربران لطمه بزند و باعث تکدر خاطر آن‌ها شود. برای پرسه زدن در فضای مجازی و دانستن نکات مهم به راهنمایی و کمک افراد با تجربه نیاز است.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۲۲[ امنیت اطلاعات ]
5 مورد از بزرگترین ریزش های داده در سال 2017

در طول شبانه روز داده های شخصی کاربران بسیاری ریزش می کند و تعداد آن ها در بسیاری از موارد غیر قابل کنترل می شوند. بسیاری از آن ها توسط اخبار امنیتی و رسانه های خبری به اطلاع کاربران می رسد و بسیاری آن ها هم به حال خود باقی می مانند و هیچ کسی از آن ها با خبر نمی شود.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۹[ امنیت اطلاعات ]
علت دروغگویی افراد در وب سایت های دوستیابی چیست؟

به تازگی لابراتوار کسپرسکی و  B2B بین الملل به تحقیق و بررسی الگوهای رفتاری کاربران و سایت های دوستیابی و خطرات و تهدیداتی که آن ها را مدام دنبال می کند و با آن ها رو به رو هستند، پرداخته اند. 

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۸[ امنیت اطلاعات ]
آیا مایل به معاوضه ی اطلاعات شخصی خود با کالاهای با ارزش هستید؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که در زندگی مجازی خود چه مقدار اطلاعات شخصی دارید که هر یک از آن ها از ارزش بالایی برخوردار هستند؟ مقدار و تعداد اطلاعات شخصی ما به سرعت در حال رشد است: پیام ها و ایمیل‎ها در ایباکس‎های ما، تصاویر در گوشی‎های هوشمند، پست ها در شبکه های اجتماعی و غیره. آیا تا به حال سعی کرده اید میزان آن ها را حدس بزنید؟ 

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۷[ امنیت اطلاعات ]
ماه اکتبر، ماه آگاهی در زمینه‌ی امنیت سایبری

ماه اکتبر در تاریخ میلادی ماه آگاهی ملی در زمینه‌ی امنیت سایبری است. اکتبر در برخی رسانه‌های غرب به‌عنوان «ماه آگاهی‌بخشی سایبری» نامیده شده است. لابراتوار کسپرسکی افتخار این را دارد که توانسته قهرمان این ابتکار عمل باشد و در جهت پیشرفت جهانی برای ارتقاء آموزش امنیت سایبری، امنیت آنلاین و حفظ حریم شخصی سهم بزرگی داشته باشد.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۶[ امنیت اطلاعات ]
مهمترین مسائل در مورد بک آپ گیری:چه زمانی و از چه چیزهایی بک آپ بگیریم؟

بارهای بار در مورد بک آپ گیری، اهمیت آن و البته به موقع انجام دادن آن مقاله نوشته ایم و لزوم به کارگیری آن را تاکید کرده ایم. با این حال بسیاری از کاربران تصور می کنند که بک آپ گیری عملیاتی پیچیده است و بک آپ گیری روزانه، هفتگی و ماهانه را به وقت های دیگر موکول می کنند. اما به راستی چگونه باید بک آپ گیری کرد؟ چه چیزهایی بایستی بک آپ گیری شوند؟

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۶[ امنیت اطلاعات ]
لابراتوار کسپرسکی 20 ساله شد!

به راستی چگونه می توان بیست سال به صورت موفق در عرصه ی سایبری و امنیت آن فعالیت داشت و در این راه پر پیچ و خم جزء یکه تازان بود؟ ما بیش از بیست سال است که متعهد به برقراری امنیت در فضای مجازی هستیم و از این بابت بسیار خرسندیم. هدف ما در این مدت زمان طولانی حفظ امنیت در سازمان های بزرگ و کوچک و همچنین کاربران خانگی بوده است.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۱۵[ امنیت اطلاعات ]
تعهد ما به کاربران حفاظتی قوی است و به آن مفتخر هستیم!

به تازگی یکی دیگر از خبرنگاران رسانه های حساس در چند روز گذشته در میان دیگر اخبار خود، مطلبی را در خصوص اینکه لابراتوار کسپرسکی به یک سازمان اطلاعاتی خاص به منظور در دست گرفتن اطلاعات حساس کاربران از طریق کامپیوترهای خانگی کمک می‌کند، منتشر ساخت. اتهام دیگری که در این مقاله به لابراتوار کسپرسکی آورده شده، این است که این کمپانی به منظور به دام انداختن بدافزارها و راه‌های مقابله با آن‌ها بسیار سردرگم و مضطرب است.

جزئیات خبر