امنیت اطلاعات

۱۳۹۹/۱۱/۱[ امنیت اطلاعات ]
تأثیر منفی پاندمی کووید 19 بر زندگی کاریِ زنان فعال در حوزه فناوری

تحقیقات اخیر نشان داد که کرونا روند کار زنان فعال در حوزه فناوری را ارتقا که نداده، مختل نیز کرده است. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را از چند و چون ماجرا باخبر سازیم.

 

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۳۰[ امنیت اطلاعات ]
توصیه‌هایی در باب امنیت و حریم خصوصیِ تلگرام

به باور ما اکنون بهترین زمان برای بررسی و بحث درباره‌ی امنیت و حریم خصوصی سرویس تلگرام است. در ادامه با ما همراه شوید تا با شما از امنیت، حریم خصوصی و تنظیمات رمزگذاری تلگرام بگوییم.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۹[ امنیت اطلاعات ]
انتقام کارمند اخراجیِ شرکت تجهیزات پزشکی Stradis

  وقتی صحبت از تهدیدهای سایبریِ داخلی به میان می‌آید، کارمندهای اخراج‌شده درست در جرگه‌ی «نفوذی‌ها» قرار می‌گیرند. در ادامه با ما همراه شوید تا ضمن بررسی رخداد سایبری Stradis توضیح دهیم چطور می‌شود انتقام کارمند سابق یک شرکت را خنثی کرد.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۴[ امنیت اطلاعات ]
چطور تشخیص دهیم وبسایتی دارد اثر انگشتِ مرورگرمان را برمی‌دارد؟

تیمی از دانشگاه بوندس‌وهر مونیخ افزونه‌ای را ساخته‌اند که به شما اجازه می‌دهد ردیابی کنید و ببینید کدام وبسایت‌ها اثر انگشت مرورگر شما را جمع می‌کنند و این کار را چطور انجام می‌دهند؟در ادامه همراهمان باشید تا ضمن ارائه راهکارهای امنیتی توضیح دهیم اثر انگشت مرورگر چیست و چطور می‌شود فهمید سایتی دارد اثر انگشت مرورگرمان را برمی‌دارد.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۳[ امنیت اطلاعات ]
سرویس‌های تحویل کالا و شیوع کلاهبرداری‌های اینترنتی

همه‌گیری ویروس کرونا کاری کرده است که افراد بیش از هر زمان دیگری سفارش آنلاین داشته باشند. حال که خدمات پستی از همیشه فعال‌تر شده‌اند اسکمرها نیز بیکار ننشسته‌اند و آماده‌اند برای فریب دادن افرادی که وقتی صحبت از خدمات تحویل کالا می‌شود سهل‌انگاری یا عجله می‌کنند. با ما همراه بمانید.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۲[ امنیت اطلاعات ]
آسیب‌پذیری جدید در تجهیزاتِ شبکه‌ایِ شرکت تایوانی به نام ZyXel

کریسمس گذشته، نیلس توسینکِ محقق از شرکتی هلندی به نام EYE گزارش یک آسیب‌پذیری را در تجهیزات زایکسل[1] داد: اکانت ادمینِ ثبت‌نشده‌ای به نام zyfwp با پسوردی هاردکد شده در تعدادی فایروال سخت‌افزاری و کنترلرهای وایرلس.

 

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۱[ امنیت اطلاعات ]
پایان دوران شکوه ادوبی فلش پلیر

پشتیبانیِ ادوبی فلش پلیر در تاریخ 1 ژانویه 2021 به طور رسمی به پایان رسید. مرورگرها دیگر هیچ محتوایی از ادوبی فلش نمایش نخواهند داد. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را چند و چون ماجرا باخبر سازیم.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۲۰[ امنیت اطلاعات ]
استخراج داده از شبکه‌ای ایزوله‌شده

بر خلاف باور عموم، شبکه‌های ایزوله یا جداسازی‌شده‌ی پشتِ شبکه‌های شکاف هوا نه تنها در لابراتورهای فوق سری و امکانات مهم زیرساخت استفاده می‌شوند که حتی می‌توان آن‌ها در کسب و کارهای معمول نیز به کار برد؛ اگر شرکت شما از چیزی این چنین استفاده می‌کند حواستان به پتانسیل نشت داده از سوی سیستمی که پشت شبکه شکاف هوا قرار دارد باشد.  

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۱۷[ امنیت اطلاعات ]
Air-Fi، متود دیگری برای سرقت داده‌های کامپیوتر ایزوله

مطالعات جدید از وجود روش جدیدی به نام Air-Fi برای استخراج داده از کامپیوتری ایزوله‌شده خبر می‌دهد. در ادامه ساز و کار این متود را خدمتتان شرح داده‌ایم. با ما همراه بمانید.

جزئیات خبر

۱۳۹۹/۱۰/۱۶[ امنیت اطلاعات ]
نگاهی بر تراژیک‌ترین حملات سایبری سال 2020

در ادامه با ما همراه شوید تا نگاهی داشته باشیم بر اسف ‌بارترین حملات سایبری که در سال 2020 شاهدش بودیم.

جزئیات خبر