امنیت اطلاعات

۱۴۰۱/۴/۸[ امنیت اطلاعات ]
باید در مورد پردازنده‌های عصبی صحبت کرد

کسپرسکی اخیراً اعلام کرده که دارد روی شرکتMotive NT که کارش توسعه‌ی پردازنده عصبی  درون‌خانگی  به نام Altai است سرمایه‌گذاری می‌کند. در این مقاله توضیح داده‌ایم پردازنده‌های عصبی چه هستند، فرقشان با پردازنده‌های قدیمی چیست و چرا به نظر می‌رسد این حوزه از حیث پیشرفت فناوری کامپیوتر بسیار نویدبخش و امیدوارکننده است. با ما همراه باشید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۴/۷[ امنیت اطلاعات ]
5 دلیل محافظت از کسب و کارهای کوچک در برابر تهدیدهای سایبری

صاحبان کسب و کار معمولاً اینطور فکر می‌کنند که شرکت‌های کوچک انقدرها هم طعمه‌های چرب و نرمی برای مهاجمین نیستند. این می‌تواند شدیداً احتمال موفقیت حمله را بیشتر کند. در ادامه با ما همراه شوید تا 5 دلیل محافظت از کسب و کارهای کوچک را در برابر تهدیدهای سایبری را خدمتتان ارائه دهیم. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۴/۶[ امنیت اطلاعات ]
نیاز مبرم تیم‌های مدرن امنیت آی‌تی به مدیریت پیشرفته‌ی آسیب‌پذیری

این روزها زیاد از افزایش تعداد حملات سایبری خوانده‌ایم. پُر واضح است که مهاجمین حتی کوچک‌ترین حفره امنیتی را هم رها نکرده و روز به روز به روش‌های هوشمندانه‌تری برای یورش بردن به شبکه‌های آی‌تی دست می‌یابند. تیم‌های مدرن امنیت آی‌تی شدیداً به مدیریت پیشرفته‌ی آسیب‌پذیری نیاز دارند. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۴/۵[ امنیت اطلاعات ]
سرقت دو میلیون دلار موجودی در بازی CS:GO

در تاریخ 21 ژوئن کاربری توئیتری با نام  ohnePixel گزارش می‌دهد اسکین‌هایی به ارزش 2 میلیون دلار در بازی CS:GO  از اکانتی هک‌شده به سرقت رفته است. اقلام سرقتی شامل موارد کمیاب مانند 7 عدد اسکین Souvenir AWP Dragon Lore، کارامبین بی‌ستاره ، جواهرات آبی  و غیره می‌شود. در ادامه با ما همراه شوید تا این اتفاق را مورد بررسی قرار دهیم. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۴/۴[ امنیت اطلاعات ]
تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و رویه‌های باج‌افزار

متخصصین کسپرسکی تحلیل عمیقی را روی تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها و رویه‌های 8 گروه از رایج‌ترین باج‌افزارها با نام‌های Conti/Ryuk، Pysa، Clop، Hive، Lockbit2.0، RagnarLocker، BlackByte وBlackCat انجام داده‌اند که در این مقاله قصد داریم هر یک را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۴/۱[ امنیت اطلاعات ]
مبارزه با نشت داده از طریق رمزگذاری پایگاه اطلاعاتی

نشتی‌ داده‌ها اخیراً به طور هشداردهنده‌ای رایج شدند. مجرمان سایبری از هر نوع ترفندی برای دسترسی به پایگاه‌های اطلاعات و سوابق ذخیره‌شده در آن استفاده می‌کنند. منطقی‌ترین راه برای امنیت‌بخشی پایگاه‌های اطلاعاتی استفاده از شیوه‌ی رمزگذاری است اما در این راه چالش‌هایی هم وجود دارد. با ما همراه بمانید تا این روش را مورد بررسی قرار دهیم. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۳/۳۱[ امنیت اطلاعات ]
والتر جنروسو: «خودتان را جای کسانی بگذارید که با مشکلی روبرو شده‌اند»

والتر اولین شغلش را درست بعد از ترک مدرسه در 16 سالگی پیدا کرد و از آن زمان به بعد مشاغل مختلفی را تجربه کرد- از فروشندگی کفش گرفته تا کارت‌پخش‌کُنی. امروز او صاحب دو دختر زیباست، مدرک MBA در امنیت اطلاعات دارد و شغلی در کسپرسکی. او در شرکت ما از مشتریان B2B در آمریکای لاتین پشتیبانی می‌کند. ما را تا انتهای این مصاحبه جذاب همراهی کنید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۳/۳۰[ امنیت اطلاعات ]
7 یافته کلیدی: گزارش نظرسنجی امنیتی SaaS سال 2022

گزارش نظرسنجی امنیتی SaaS سال 2022 با همکاری CSA وضعیت امنیت SaaS را از دید CISOها و متخصصین امنیتی در شرکت‌های امروزی بررسی می‌کند. در این گزارش پاسخ‌های 300 عضو CSA برای بررسی نه تنها ریسک‌های رو به افزایش در امنیت SaaS که همچنین اینکه چطور سازمان‌های کنونی برای امنیت‌بخشی خود متفاوت از هم کار می‌کنند جمع‌آوری شده است. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۳/۲۸[ امنیت اطلاعات ]
هزینه‌ی دسترسی به شرکت‌تان چقدر است؟

 برخی صاحبان کسب و کار هنوز هم خود را اینطور توجیه می‌کنند که شرکت‌شان آنقدرها هم جذاب نیست که مهاجمین بخواهند کلی وقت و انرژی و منابع برای هک کردن آن خرج کنند. اما در واقعیت ماجرا چیز دیگریست. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۱/۳/۲۵[ امنیت اطلاعات ]
کارآموزان: تهدید امنیت سایبریِ پنهان

با آمدن تابستان بسیاری از سازمان‌ها دانشجویان را برای دوره‌های فصلی کارآموزی‌ برمی‌دارند و این بدان معناست که افرادی جوان و تازه‌کار که شاید چندان هم از امنیت سایبری مطلع نباشند وارد فرآیندهای کسب و کار شما می‌شوند. در ادامه با ما همراه شوید تا توضیح دهیم چطور کارآموزان می‌توانند تهدیدی پنهان برای حوزه امنیت سایبری باشند. 

جزئیات خبر