چگونه برنامه های ناخواسته را حذف کنیم؟

۱۳۹۵/۱۰/۱۴امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو ( توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران) آخرین نسخه ی اینترنت سکیوریتی 2017 کسپرسکی  می تواند نصب برنامه های ناخواسته را بر روی سیستم مسدود و نرم افزارهایی که به طور مخفیانه به سیستم شما وارد می شوند را حذف کند. این نرم افزار تمام برنامه های در حال نصب را آنالیز کرده و برنامه های ناخواسته را تشخیص می دهد.

نرم افزار اینترنت سکیوریتی کسپرسکی به برنامه ها توسط رفتاری که از خود نشان می دهند امتیاز می دهد. برنامه های مخرب تلاش می کنند تا کاربران را بترسانند و آن ها را وادار به دانلود چیزی غیر ضروری یا خطرناک کنند که با Alert! نمایان می شود: کامپیوتر شما با یک Super Worm آلوده شده است. همین حالا در اینجا برای خرید آنتی ویروس ویندوز اقدام کنید. این متن یک فریب است! سایر جرایم شایع عبارتند از نصب مخفیانه ی نرم افزارهای دیگر بر روی سیستم، امتناع از بستن پیج، نشان دادن پاپ آپ بدون اجازه ی کاربران.

نرم افزارهایی که دارای آسیب پذیری های جدی هستند توسط نرم افزار متخصص کسپرسکی شناخته شده و برای حذف آن ها اقدامی سریع و ضروری انجام می شود. آسیب پذیری نرم افزارها کاملا جدی هستند و چنین برنامه هایی کل سیستم را در معرض خطر قرار می دهند.

برای اسکن سیستم خود و ایجاد لیستی از برنامه های ناخواسته می توانید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

  1. برنامه ی اینترنت سکوریتی کسپرسکی را باز کنید. More functions را انتخاب و سپس بر روی Software Cleaner کلیک کنید.
  2. حالا آنالیز برنامه های نصب شده آغاز می شود.
  3. برای مشاهده ی لیست نرم افزارهای شناسایی شده بر روی لینکی که در نزدیکی آیکون مثلث شکل اخطاری وجود دارد، کلیک کنید. هر اسمی که در لیست وجود دارد با توضیحش در نظر گرفته شده است.
  4. شما می توانید به راحتی نصب برنامه ها را متوقف و سپس آن را حذف کنید یا در صورتیکه مایلید یک برنامه را نگه دارید می توانید بر روی دکمه ی Hide به منظور پنهان کردن آن کلیک کنید و آن را به لیست استثنا اضافه کنید.

    منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

    *  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.