در رویداد امسالِ Kaspersky NeXT شاهد چه چیزهایی خواهیم بود؟

۱۳۹۷/۷/۱۱امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ طراحی رویداد Kaspersky NeXT بدین‌گونه است که هر نوع متفکری را گرد هم می‌آورد، از جمله آن‌هایی که نگاهشان را به ایده‌های جدید و یا در حال پیدایش دوخته‌اند. رویداد سال گذشته همه‌چیز از زنجیره‌ی بلوکی[1] گرفته تا بحث بر سر اینکه رفتن به ماه تا چه حد می‌تواند پیچیده باشد را پوشش‌ داد.

با در نظر گرفتن حواشی و موضوعات پرداخته‌شده در رویداد سال گذشته، در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی کنیم به اتفاقاتی که قرار است در رویداد امسال Kaspersky NeXT (که در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار خواهد شد) شاهد باشیم. 

زنان در حوزه‌ی فناوری

با وجود خطرهای سایبری که روز به روز هم به تعدادشان افزوده می‌شود، ناچاراً به افراد بیشتری برای محافظت کردن از کاربران و شرکت‌ها نیاز است؛ اما حقیقت ناراحت‌کننده این است که فعالیت زنان در حوزه‌ی امنیت سایبری بسیار کمتر از آنی است که باید باشد: به طور جهانی تنها 11 درصدِ نیروی کار در این حوزه، زنان هستند. در این رویداد به این موضوع پرداخته و راهکارهایی نیز به منظور جذب بیشتری نیروی کار زن و تغییر شرایط فعلی اتخاذ خواهد شد.

آینده‌ی [APT[2های دولت ملی

هر چه جلوتر می‌رویم دولت‌ها APTهای انحصاریِ بیشتری توسعه می‌دهند. با چنین شرایطی فکر می‌کنید آینده چه شکلی خواهد شد؟ این همان چیزی است که کریستین فانک، مدیر تیم تحلیل و بررسی جهانیِ (GReAT) لابراتوار کسپرسکی قصد دارد در رویداد امسال بدان بپردازد.

در رویداد امسال Kaspersky NeXT انتظار می‌رود وی ابزارهایی که این روزها مجرمان سایبری از آن‌ها استفاده می‌کنند را با ابزارهایی که دولت‌های ملی ساخته‌اند مقایسه کند. حتماً چیزهایی ترسناک خواهد بود.

داده‌های شما در بازار سیاه چقدر می‌ارزد؟

دیوید جکوبی اطلاعات روزانه‌‌ای را که مرتباً تولید می‌کنیم -نام‌ اکانت‌ها، تگ‌های گیمینگ، تصاویر شخصی و غیره- گرفته و بررسی می‌کند تا ببیند اطلاعات ‌شما در دارک ‌وِب دقیقاً چقدر می‌ارزد؟

آیا هدف بعدی هکرها خاطره‌های انسان‌هاست؟

خاطره‌ها یکی از ارزشمندترین داشته‌های ما انسان‌ها هستند؛ با این حال بسیار شکننده‌اند و در معرض خطا. در آینده‌ای نه‌چندان دور این امکان وجود دارد بشود حافظه یا خاطره را مستقیماً روی مغزهایمان کاشت (ایمپلنت کرد). این کار می‌تواند به ما این توانایی را بدهد تا خاطره‌ها را بهتر در ذهن نگه داریم و یا ذخیره‌شان کنیم. اما این کار می‌تواند پیامدهای منفی نیز داشته باشد، برای مثال اینکه ممکن است خطر امنیتی افزایش یابد. دمیتری گالوُو از لابراتوار کسپرسکی و لاری پیکروفت از دانشگاه آکسفورد قرار است در رویداد امسالِ کسپرسکی، این بخش را مورد بررسی و بحث قرار دهند.

بزرگ‌ترین خطر برای حریم‌شخصی

اوا گالپرین، مدیر بخش امنیت سایبری در بنیاد مرزهای الکترونیکی (EFF) و مارکو پروس مدیر تیم تحلیل و بررسی جهانیِ لابراتوار کسپرسکی در اروپا قرار است در مورد خطرهای بزرگی که حریم‌شخصی دیجیتال جهان مدرن ما را تهدید می‌کند صحبت کنند (برای مثال اینکه چطور رسانه‌های اجتماعی ایده‌ی حریم‌خصوصی را خراب کردند و یا اینکه چطور به لطف جهانی دیجیتال، درک ما از حریم خصوصی تغییر کرده است).

و اینها همه قطره‌ای است از دریایی پهناور! احتمال می‌رود سخنرانی‌های دیگری را نیز در رویداد امسال شاهد باشیم. برای اطلاعات بیشتر از این مراسم پیشنهاد می‌کنیم هشتگ رسمی این رویداد را دنبال کنید: KLNext2018#.

 

[1] Blockchain

[2] تهدیدهای پیشرفته و مستمر

 

 منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.