اخبار امنیت

۱۳۹۸/۶/۲۰[ اخبار امنیت ]
قربانیِ حملات زنجیره‌ی تأمین نباشید!

مورد حمله قرار گرفتن از طریق زنجیره‌ی تأمین معمولاً به این معناست که یک سرویس یا برنامه که مدتی از آن استفاده کرده‌اید، حال دیگر آلوده شده است. در طول چندین سال گذشته، شاهد وقایع مشابهی با درجات مختلف پیچیدگی و خرابی بوده‌ایم که در ادامه قرار است چندین مورد از پر سر و صداترینِ آن‌ها را برایتان تعریف کنیم. پس با ما همراه باشید.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۱۲/۱۲[ اخبار امنیت ]
هشدار! مجرمان سایبری در کمین پرداخت آنلاین مالیات های کاربران

اگر جزء افرادی هستید که پرداخت های خود را آنلاین انجام می دهید تا به حال متوجه شده اید که هر بی احتیاطی از جانب شما در فضای وب می تواند به از دست رفتن اطلاعات و پول های شما ختم شود.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۵[ اخبار امنیت ]
چگونه می توان بحث بودجه امنیت اطلاعات را در کسب و کارها توجیه کرد؟

به نظر شما چه چیزی باعث می شود که کسب و کارها، شرکت ها، کارخانه ها و کمپانی ها سیستم های IT خود را بدون در نظر گرفتن محافظتی قوی در معرض خطر قرار دهند و احتمال آلودگی تمام اطلاعات حیاتی کمپانی را به جان بخرند؟

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۷/۴[ اخبار امنیت ]
اکسپلویت EternalBlue و آلودگی کاربران ویندوز توسط تروجان بانکی Retefe

به تازگی مجرمان پشت تروجان بانکی Retefe، با استفاده از اکسپلویت EternalBlue  گروه NSA اجزای جدیدی را به بدافزارهای خود اضافه کردند و آن را ارتقا دادند.

جزئیات خبر

۱۳۹۶/۱/۲۹[ اخبار امنیت ]
رشد نگران کننده ی باج افزارهایی که شرکت ها و موسسات مالی را مورد هدف قرار می دهند

بدافزارهای رمزنگار مدت بسیار زیادی است که علاوه بر کاربران معمولی، بلای جان شرکت ها و کسب و کارها هم شده اند و هدف های خود را گسترده تر کرده اند.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۱۱/۳۰[ اخبار امنیت ]
آیا اپلیکیشن های اندرویدی مخصوص خودروها واقعاً امن هستند؟

در فیلم سینمایی؛ Dude, Where’s My Car? (ساخته شده در سال 2000)، بینندگان داستان طنز آمیز دو جوان را دنبال می کنند که پس از یک مهمانی فراموش می کنند که ماشین خود را کجا پارک کرده اند. اکثر ما نیز شاید چنین موقعیتی را تجربه کرده باشیم، نه در حد کاراکترهای این فیلم اما در مواردی مانند پارکینگ کنسرتها، مراکز خرید و استادیوم ها فراموش کرده ایم که ماشین خود را دقیقاً کجا پارک کرده ایم.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۹/۹[ اخبار امنیت ]
اطلاعاتی که امروز به اشتراک می گذاریم، چگونه می تواند باعث تخریب آینده شود؟

از دست دادن پول، لکه دار شدن شهرت و درگیری خانواده، این موارد تنها برخی از اثرات ارسال اطلاعات شخصی آنلاین ( مثل عکس، ویدئو و .. ) است.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۸/۱۵[ اخبار امنیت ]
هرآنچه که در مورد باج افزارها نیاز است تا بدانید

این مقاله ممکن است 300$ شما را نجات دهد.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۷/۱۹[ اخبار امنیت ]
شناسایی هویت اصلی شما از طریق ابزارهای هک شبکه های اجتماعی

در اکثر مواقع ما شبکه های اجتماعی را به خیلی چیزها ترجیح می دهیم و علاقه ی بیشتری به آن ها داریم. شما اینگونه نیستید؟ در واقع شبکه های اجتماعی راه ارتباطی باورنکردنی و آسانی را برای ارتباط با دوستان، خانواده، همکاران و افراد غریبه در سراسر جهان امکان پذیر می کند و قیمت ورود به آن ها رایگان می باشد.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۵/۲۱[ اخبار امنیت ]
پروژه سائورون: جاسوس افزاری در بالاترین سطح که سالها مخفی ماند!

در سالهای اخیر گزارشهای رسانه ای مربوط به حملات APT بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. گرچه نام بردن APT یا همان "تهدیدهای پیشرفته و مستمر" برای بسیاری از این گزارشات بزرگنمایی می باشد. 

جزئیات خبر