اخبار امنیت

۱۳۹۶/۱/۲۹[ اخبار امنیت ]
رشد نگران کننده ی باج افزارهایی که شرکت ها و موسسات مالی را مورد هدف قرار می دهند

بدافزارهای رمزنگار مدت بسیار زیادی است که علاوه بر کاربران معمولی، بلای جان شرکت ها و کسب و کارها هم شده اند و هدف های خود را گسترده تر کرده اند.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۱۱/۳۰[ اخبار امنیت ]
آیا اپلیکیشن های اندرویدی مخصوص خودروها واقعاً امن هستند؟

در فیلم سینمایی؛ Dude, Where’s My Car? (ساخته شده در سال 2000)، بینندگان داستان طنز آمیز دو جوان را دنبال می کنند که پس از یک مهمانی فراموش می کنند که ماشین خود را کجا پارک کرده اند. اکثر ما نیز شاید چنین موقعیتی را تجربه کرده باشیم، نه در حد کاراکترهای این فیلم اما در مواردی مانند پارکینگ کنسرتها، مراکز خرید و استادیوم ها فراموش کرده ایم که ماشین خود را دقیقاً کجا پارک کرده ایم.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۹/۹[ اخبار امنیت ]
اطلاعاتی که امروز به اشتراک می گذاریم، چگونه می تواند باعث تخریب آینده شود؟

از دست دادن پول، لکه دار شدن شهرت و درگیری خانواده، این موارد تنها برخی از اثرات ارسال اطلاعات شخصی آنلاین ( مثل عکس، ویدئو و .. ) است.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۸/۱۵[ اخبار امنیت ]
هرآنچه که در مورد باج افزارها نیاز است تا بدانید

این مقاله ممکن است 300$ شما را نجات دهد.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۷/۱۹[ اخبار امنیت ]
شناسایی هویت اصلی شما از طریق ابزارهای هک شبکه های اجتماعی

در اکثر مواقع ما شبکه های اجتماعی را به خیلی چیزها ترجیح می دهیم و علاقه ی بیشتری به آن ها داریم. شما اینگونه نیستید؟ در واقع شبکه های اجتماعی راه ارتباطی باورنکردنی و آسانی را برای ارتباط با دوستان، خانواده، همکاران و افراد غریبه در سراسر جهان امکان پذیر می کند و قیمت ورود به آن ها رایگان می باشد.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۵/۲۱[ اخبار امنیت ]
پروژه سائورون: جاسوس افزاری در بالاترین سطح که سالها مخفی ماند!

در سالهای اخیر گزارشهای رسانه ای مربوط به حملات APT بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. گرچه نام بردن APT یا همان "تهدیدهای پیشرفته و مستمر" برای بسیاری از این گزارشات بزرگنمایی می باشد. 

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۴/۱۲[ اخبار امنیت ]
هشدار: رشد فزاینده باج افزارها بر روی تلفن های هوشمند

>در هفته های گذشته، در مورد باج افزارهای کامپیوتر که چه چیزهای مضری هستند صحبت کردیم. پیش از این باج افزارها فقط بر روی کامپیوتر ها دیده می شدند اما در حال حاضر به تلفن های هوشمند هم نفوذ کرده اند و در حال رشد هستند.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۴/۸[ اخبار امنیت ]
کودکان چه چیزهایی را از والدین خود در دنیای مجازی پنهان می کنند؟

ما که به گذشته نگاه می اندازیم میبینیم خاطراتی داریم که زمانی که کوچک بودیم ما را نگران می کرد و زندگی ما ساده تر از حالا بود.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۴/۲[ اخبار امنیت ]
آیا حقیقت دارد که گوگل استراق سمع می کند؟

اخیرا یک مطالعه نشان می دهد که شرکت گوگل به طور مخفیانه مکالمات و مباحثات را ذخیره می کند.

بله این موضوع حقیقت دارد، گوگل صداها را ضبط می کند. اما این کار را فقط برای شناسایی صدا انجام می دهد و اپل هم دقیقا همین کار را انجام می دهد.

جزئیات خبر

۱۳۹۵/۳/۳۰[ اخبار امنیت ]
آیا تمام تجهیزات پزشکی امن هستند؟!

تقریبا تمام حمله های سایبری به قصد سرقت پول انجام می شود.گاهی اوقات باگ یک دستگاه می تواند به عواقب جدی تری نسبت به از دست دادن پول منجر شود. اما در اینجا چه رابطه ای بین سلامت انسان و زندگی و حمله های سایبری وجود دارد؟

جزئیات خبر