کسپرسکی آماده محافظت از اکانت فیسبوک شما

۱۳۹۴/۴/۶مقالات علمی

چرا مهاجمان سایبری باید به فکر هک کردن اکانت فیسبوک شما بیفتند؟ در بهترین حالت مهاجمان فقط عکس‌ها یا مطالب ناجور را لایک می‌کنند یا خدمات و کالاهای ناجور را به‌اشتراک خواهند گذاشت. با وجود این فیسبوک و کسپرسکی دست به دست هم داده‌اند تا از اکانت کاربران برابر تهدیدات فیسبوکی محافظت کنند.

به‌این منظور فیسبوک به کاربران توصیه می‌کند با استفاده از یک آنتی بدافزار رایگان اکانت خود در این شبکه اجتماعی را لایک و هرگونه فعالیت خرابکارانه و مشکوکی را شناسایی کنند.

توجه داشته باشید که خود فیسبوک هرگز منبع نرم‌افزارهای خرابکانه نیست، با وجود این سیستم شما ممکن است از راه‌های گوناگونی آلوده به بدافزار شود. برای مثال فیسبوک یکی از پایگاه‌های محبوب مهاجمان برای پایه‌ریزی حملاتفیشینگ است. تحقیقات نشان می‌دهد از هر پنج حمله فیشینگ یکی از آنها از طریق نوتیفیکیشن‌ها کاربران را هدف قرار می‌دهند. بنابراین همواره به ایمیل‌هایی که از طرف فیسبوک دریافت می‌کنید با دیده تردید نگاه کنید؛ ایمیل‌هایی که ممکن است قلابی و با هدف گول زدن شما ارسال شده باشد. انتشار تروجان یکی دیگر از آفت‌های فیسبوک است.

فیسبوک با شناسایی فعالیت‌های مشکوک حول اکانت شما پیشنهاد می‌کند سیستم خود را اسکن کنید و از امنیت خود مطمئن شوید. در این صورت هنگام ورود به فیسبوک با چنین صفحه و هشداری روبه‌رو خواهید شد:

Kaspersky Security Scan یکی از سرویس‌هایی است که فیسبوک از آن برای پاکسازی اکانت‌های آلوده بهره می‌برد. طی سه ماه گذشته بیش از 260 هزار کاربر فیسبوک به وسیله این ابزار امنیتی از اکانت خود محافظت کرده‌اند. برای استفاده از Kaspersky Security Scan چنین صفحه‌ای را مشاهده خواهید کرد:

کسپرسکی توصیه می‌کند کمی صبر به‌خرج دهید تا مراحل اسکن به پایان برسد. در صورت وجود هرگونه مساله امنیتی مشکوک در مورد سیستم کامپیوتری یا اکانت فیسبوک شما، فیسبوک توصیه‌های لازم را نمایش خواهد داد.

اما برای مقابله با تهدیدات فیسبوکی و بدافزاری آگاهی و آمادگی داشته باشید. اگر لایک‌های دیدید که کار شما نبوده، به مطالبی برخورد کردید که شما آن را به‌اشتراک نگذاشته‌اید و یا حس می‌کنید که ممکن است PC یا گوشی اندرویدی‌تان دچار آلودگی بدافزاری شده باشد می‌توانید بدون معطلی‌ برای دسترسی به فیسبوک به‌وسیله یک راهکار امنیتی مستقل از سلامت سیستم‌های خود مطمئن شوید. با ورود به آدرسfree.kaspersky.com از دامنه گسترده‌ای از خدمات و محصولات رایگان کسپرسکی بهره‌مند خواهید شد.

برای محافظت بهتر از اکانت فیسبوک خود توصیه‌های کسپرسکی درباره تنظیمات محرمانگی و امنیتی را ببینید.

منبع: کسپرسکی آنلاین

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.