ازدواج عجیب مرد آمریکایی با تلفن هوشمند خود

۱۳۹۵/۳/۱۲مقالات علمی

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛می خواهید که بگویید تلفن هوشمند خود را دوست دارید؟ البته این ابراز علاقه خیلی متداول نیست اما من مطمئن هستم خیلی از افراد ادعای علاقه می کنند. همچنین ممکن است خیلی از ما هم از آن ها متنفر باشید، اما اگر از شما بپرسند که آیا با تلفن هوشمند خود رابطه عاطفی دارید و آن را دوست دارید چه پاسخ می دهید؟ پژوهش های روان شناختی دقیقا همان رابطه ای که ما داریم را نشان می دهد. دانشگاه های Würzburg و Nottingham، از تحقیقات خود متوجه شدند که درگیری ما با تلفن هایمان به چه شکل است و این نتایج بسیار قابل توجه است. مطالعه ای در بین شرکت کنندگان صورت گرفت که نتایج آن به گونه ی زیر بود:

37.4% از افراد رابطه خوبی با تلفن هوشمند خود دارند یا حتی تلفن هایشان از دوستان نزدیک آنها هم مهمتر بوده است.

همچنین محققان دریافتند: 29.4% از شرکت کنندگان ادعا کردند که تلفن های هوشمندشان برای آنها مهم است و این میزان اهمیت از خانواده آن ها هم بیشتر است.

21.2% گفتند که تلفن هایشان از همسرشان هم برایشان مهمتر است.

16.7% مدعی شدند که تلفن هوشمندشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این میان 1.1% هم تلفن خود را از همه چیز در زندگیشان مهمتر می دانند.

آمار بالا تنها اعدادی بود که طبق تحقیقات بدست آمده بود اما شاید برای مشاهده رابطه میان تلفن هوشمند و افراد نیاز است نگاهی سریع به اتفاق عجیب در لاس وگاس بیندازیم: در 20 مه سال 2016 یک گروه از مردم در یک کلیسای کوچک به قصد یک جشن عروسی که رویداد بسیار ویژه ای بود، گرد هم آمدند. مراسم ازدواج بین Aaron Chervenak با تلفن هوشمندش برگزار شد.

Chervenak یک آرتیست ویدئویی و ماجراجواست که در واقعیت عاشق تلفن اش نشده است. او علت این ازدواج عجیب را اینگونه شرح می دهد: " تلفن های هوشمند در زندگی ما به ابزار بسیار مهمی تبدیل شده اند، آنها در تمام زمان روز با ما هستند، ما را سرگرم می کنند، در طبخ غذا کمکمان می کنند و ما را به بسیاری از شبکه های اجتماعی متصل می کنند". او این کار را انجام داد تا عکس العمل مردم را نسبت به این موضوع ببیند.

"این موضوع حقیقتا بسیار جالب بود، زمانی که دوستم با کلیسا تماس گرفت آنها بسیار شگفت زده شده بودند اما بعد از چند لحظه، مشتاقانه گفتند باشه مشکلی نیست، ما این کار را انجام می دهیم و بسیار آسان است" او دوستان زیادی را دعوت کرد و به مراسم آمد.

"البته که این اقدام یک ازدواج عاطفی با یک شخص نیست و ارتباط عاطفی به طور کامل متفاوت است و این یک ازدواج نمادین است. زیرا که ازدواج با یک شی از نظر قانونی هم امکان پذیر نیست. اما پیامی در اینجا وجود دارد: این دستگاه ها برای ما ارزش فوق العاده ای پیدا کرده اند همین طور که عمل نمادین من بیانگر پراهمیت بودن تلفن هوشمند را نشان داد".

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.